İLÇEMİZDE İSTİKLAL MARŞIMIZIN KABULÜ VE M. AKİF ERSOY'U ANMA TÖRENİ DÜZENLENDİ

  12 Mart 1921 tarihinde Milli Marşımız olarak kabul edilen İstiklal Marşımızın kabulünün 96. yıl dönümü tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de törenlerle kutlandı. Aydıncık Öğretmenevi Toplantı salonunda gerçekleştirilen törene; İlçe Kaymakamımız Sayın Yavuz AKYOL, Belediye Başkanı Ahmet KOÇAK, İlçe daire amirleri, veliler ve vatandaşlar katıldı.
Aydıncık Ortaokulu tarafından hazırlanan programda; "M. Akif ERSOY' un İstiklal Marşını yazma öyküsü" konulu sinevizyon gösterisi ,iyatro ve oratoryo gösterileri sergilendi. Anaokulu öğrencileri tarafından İstiklal marşımız 10 kıtasının okundu.
İlçe Kaymakamı Sayın Yavuz AKYOL, İstiklal Marşının 96. Yıl Dönümü Münasebetiyle Yapmış Olduğu Konuşmasında: "Milli Şairimiz Mehmet Akif ERSOY bu şiirle bu marşla  günümüze de atıfta bulunmuştur. İstiklal marşı şairimiz Mehmet Akif Ersoy o kadar vatanperver bir insan ki tek kuruşuna dahi tamah etmeyip onunla milli zaferlere milli başarılara koşabilmek için devlete bağışlamıştır.İstiklal marşı yalnızca o gün ki şartlar için yazılmış değil, bundan sonrada olabilecek tüm düşmanlarımıza tüm savaşlara ve maruz kalabileceğimiz tüm fitnelere bir reçete ve ilaç olmuştur. Bu vesile ile Milli şairimizi şükranla anıyorum, rahmetle anıyorum, Onun döneminde bu marşı kabul etmiş yüce meclisimizin üyelerini, başta ulu önder Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşlarını rahmetle, şükranla anıyorum."dedikten sonra tüm katılımcılara teşekkür ederek konuşmasını bitirdi.