15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma etkinlikleri kapsamında bütün şehitlerimizin kabirleri ziyaret edildi. Ziyaretlerde Kur’an-ı kerim okunup, dualar edilerek şehitlerin kabirlerine karanfil bırakıldı.
Anma programına Kaymakamımız Sayın Yavuz AKYOL, Belediye Başkanı Ahmet KOÇAK, İlçe Emniyet Amiri Murat DEVECİ, İlçe Jandarma Komutanı Mehmet ENGİN, siyasi parti temsilcileri, daire amirleri ile personelleri, şehit aileleri ve Gazilerimiz katıldı.
Şehitlerimizin kabirlerinin ziyaretinin ardından Şehit Aileleri ve Gazilerimizle 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma etkinlikleri kapsamında yemek programında bir araya gelindi. Sayın Kaymakamımız Şehit Aileleri ve Gazilerimize her zaman yanlarında olduklarını, kendilerine her an ulaşıp her konuda istek ve taleplerine hazır olduklarını, yalnız olmadıklarını dile getirdi.
İlçemiz merkez caminde Şehitlerimiz Adına Okutulan Mevlid-i Şerif’e katılan Kaymakamımız, Sonrasında Akşam Saat 20:30’da Öğretmen evi önünden başlayan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü "Demokrasi ve Milli Birlik Yürüyüşüne” Protokol ve tüm halkımızla beraber katılarak, coşkuyla Hükümet Konağı önünde son bulmuştur.
15 Temmuz Meydanında düzenlenen programda konuşma yapan Kaymakamımız Sayın AKYOL; “Saygıdeğer Aydıncık halkı Demokrasi Bayramımız Kutlu Olsun. Bu gibi hain FETO terör örgütü gruplarının bir daha böyle bir kalkışmaya kalkmaması için Devletimizin ve Milletimizin gelecek nesillerini daha bilinçli, eğitimli yetiştirmesi ve dinimizin bu gibi provokasyonlara emel edilmemesi için şahsımız ve milletimiz adına gereken tüm tedbirlerin alınmasına gayret göstermeliyiz. Bizler o gece demokrasimizi asla hainlerin ellerine bırakamazdık, milletimizin refahını ve huzurunu darbeyle başa geçmeye düşünenlere terk edemezdik, iman gücümüz, millet olmanın verdiği inanç ve Devlet büyüklerimizin verdiği güvenle sokakları darbecilere dar ederek, Türk milletinin gücünü tüm Dünyaya gösterdik. Ayrıca 15 Temmuz 2016 gecesi düzenlenen hain darbe girişiminde Vatan uğruna canını hiçe sayarak Şehit düşenlere ve tüm Şehitlerimize Allah’tan Rahmet, Gazilerimizde esenlikler ve acil şifalar diliyorum. Ve bu programda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Ve ayrıca Aydıncık halkına hain gecedeki dik duruşundan, demokrasisinden yana tavır koymasından dolayı şahsım ve devletim adına olan Şükran’ları mı sunarım  diyerek” konuşmasını bitirdi.