2017-2018 EĞİTİM ÖĞRETİM İKİNCİ YARIYIL AÇILIŞ TÖRENİ
 
Aydıncık Çok Programlı Anadolu Lisesi toplantı salonunda ikinci yarıyıl açılış töreni Atatürk ve Türk Büyüklerine karşı Saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşının okunması ile başladı. Açılış konuşması Aydıncık İlçe Milli Eğitim Müdürü vekili Hakan MUCUK tarafından yapıldı.
Programa Kaymakamımız Sayın Yavuz AKYOL, İlçe Milli Eğitim Müdür vekili Hakan Mucuk, Okul Müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
Kaymakamımız Sayın Yavuz AKYOL konuşmasında; ‘’ Milli Eğitim bir inanç, evrensel bir değerdir, en az inanç kadar önemlidir milli eğitim, milli bayrak, milli toprak, milli devlet, milli ekonomi ve milli mücadele demektir. Milli Eğitim de başta biz idareciler olmak üzere ailelere ve eğitimcilere büyük görevler düşmektedir. Milli zaferler elde etmek için ordumuz cephede savaşırken, onların bu ferasetine karşı sizlerde vefalı olmalısınız dedi. Büyük bir devletiz; her yerde pırıl pırıl okullar, akıllı tahtalar, internet ortamı , spor salonları, servis imkanları var. Biz samimiyet istiyoruz inanç istiyoruz. İlçemizde ilk önceliğimizi eğitime vermekteyiz. Bütün okulları gezip sorunları yerinde tespit etmekteyiz. Bütün kurumlarımız ilk önceliğini eğitime vermelidir. Öğrencilerimiz de etrafında olup bitenlere duyarlı olmalıdır. Kötü alışkanlıklar kesinlikle okula sokulmamalıdır. Uyuşturucu maddelerden uzak durulmalıdır, Trafik bilinci okullarda iyi öğretilmelidir.  Adabı muaşeret kuralları öğretilmelidir.  Bu eğitim ortamında ne öğrenirseniz, öğrendikleriniz hep sizi takip edecektir. İyi olamaya çalışırsanız iyilikler, kötü olmak isterseniz de kötülükler sizi takip edecektir. Öğrenci Servisçilerimizin davranışlarının da öğrencilerimiz üzerinde olumlu ve olumsuz etkileri olacaktır. İkinci eğitim öğretim dönemi öğrencilerimizin başarılarını artırmaları açısından da bir fırsattır diyerek İkinci eğitim ve öğretim döneminde bütün Öğretmelere ve Öğrencilere başarılar diledi.’’