Aydıncık Kaymakamı Yavuz AKYOL Öğrencilerle Birlikte Kitap Okuma Etkinliğine Katıldı

  Aydıncık Kaymakamı Yavuz AKYOL, Milli Eğitim Müdürlüğü’nün başlattığı “Her hafta Bir Kurumda Kitap Okuyoruz” projesi kapsamında, öğrencilerle bir araya gelerek kitap okudu.
 
 Proje kapsamında ilçedeki okullarda öğrenim gören öğrenciler her hafta belirlenen kurumları ziyaret edip kitap okuma etkinliği düzenliyor.
Öğrencilere mutlaka kitap okuma alışkanlığının kazandırılması gerektiğini belirten kaymakamımız Yavuz AKYOL, öğretmenlerden bu konuda duyarlı oldukları için Baydiğin İlkokulu Müdür Yardımcısı Ömer Lütfi APAK ve öğrencilere teşekkür etti.
 
 Kaymakam Yavuz AKYOL Türkiye’nin kalkınması için eğitimin ve kitap okumanın önemine işaret ederek, “İnsan hayatta, önce kendine güven duymalı. Daima başarılı olma tutkusu ile yaşamalıdır. Çalışkan kişinin gündeminde başarısızlık yoktur. Bir insanın sahip olduğu görüş ve düşünceleri bilgi ve kültür düzeyi kadardır. Bizim ecdadımız daima büyük düşünmüş, büyük projelere imza atmıştır. Bizler de büyüklerimize özenerek daima kendimizi geliştirmeli ve onların bıraktığı projeleri tamamlamalıyız.” dedi.

 Proje Kapsamında Baydiğin Ortaokulu Müdürü Ömer KARACAOĞLU eşliğinde öğrenciler Aydıncık Belediyesinde, Baydiğin İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Kadir FİLİZ eşliğinde ise öğrenciler İlçe Jandarma Karakolunda ‘Kitap Okuma Etkinliği’ne  devam etti.