AYDINCIK, 15 TEMMUZ’UN YILDÖNÜMÜNDE TEK YÜREK OLDU
 
15 Temmuz hain ve alçak darbe girişiminin yıldönümü münasebetiyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN himayesinde ülkemiz genelinde olduğu gibi Aydıncık ilçemizde de 11-15 Temmuz tarihler arasında düzenlenen “15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü” program ve faaliyetleri kapsamında, İlçe Kaymakamımız Sayın Yavuz AKYOL, Belediye Başkanı Ahmet KOÇAK , Daire Amirleri ve Halkımızın yoğun katılımlarıyla ‘’15 Temmuz Demokrasi Nöbeti” 15 temmuz meydanında gerçekleştirildi.
Öğretmenevi önünden başlayarak Hükümet konağında sona eren Milli Birlik ve Demokrasi yürüyüşünün ardından 15 Temmuz Meydanındaki program, saygı duruşu ve istiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.
Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından 15 Temmuz sinevizyon gösterisi ile devam eden programda Kaymakam Yavuz AKYOL ve Belediye Başkanı Ahmet KOÇAK halka hitap etti.
Sayın Cumhurbaşkanımızın konuşmasının canlı olarak verildiği programda saatler 00:13’ü gösterdiğinde tüm Türkiye’de olduğu gibi Aydıncık camilerinden sala okundu.
15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü münasebetiyle düzenlenen Program, sinevizyon gösterileriyle  ve tutulan demokrasi nöbetiyle devam etti.