Kaymakam Sayın Yavuz AKYOL  18 Mart “Şehitleri Anma Günü” dolayısıyla düzenlenen anma programlarına katıldı.
 18 Mart Şehitleri Anma Günü dolayısıyla ilçemizde gerçekleşen programlar Hükümet meydanında düzenlenen Çelenk Sunma Töreni ile başladı. Daha sonra Aydıncık Şehitliği ziyaret edildi.Burada okunan Kuran-ı kerim ve duaların ardından Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonunda Kazankaya MTAL ve Aydıncık ÇPAL Lisesi tarafından hazırlanan anma programına iştirak edildi.

 
Anma programı Halk Eğitim Merkezi Konferans salonunda yapıldı.
 Kazankaya  MTAL ve Aydıncık ÇPAL tarafından düzenlenen programda saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının akabinde Bozok Üniversitesi  Fen-Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi  Yard.doç.dr Ebubekir GÜNGÖR,günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yaptı. Aydıncık ÇPAL tarafından sunulan 18 Mart Şehitleri Anma Oratoryosu sahne aldı.Aydıncık Şehitleri slayt gösterisi ve Çanakkale Nedir? adlı sinevizyon gösterisi salondakilere duygu dolu anlar yaşattı. Program 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferinin 102. Yıldönümü dolayısıyla düzenlenen Kompozisyon, Şiir ve Resim Yarışmalarında dereceye giren öğrencilere Kaymakam Yavuz AKYOL ve protokol üyeleri tarafından ödüllerin takdim edilmesi ile sona erdi.


Şehit ve Gazi yakınları ile yemekte buluşuldu
 Anma programlarının ardından Kaymakam Sayın Yavuz AKYOL ve Yozgat Milletvekili Ertuğrul SOYSAL, protokolle birlikte Şehit Aileleri ve Gazilerle yemekte bir araya geldiler.Burada Şehit ailelerimize ve gazilerimize karanfil ve çeşitli hediyeler takdim edildi.

 
Şehit Bekir Şimşek Köşesinin açılışı yapıldı
 Şehit Bekir Şimşek İlkokulunda Şehit Bekir Şimşek Köşesi açılışında konuşan Kaymakam Sayın Yavuz AKYOL,“Bugün hem şehitlikte, hem de anma programında gerçekten çok duygulandık. Özellikle gençlerimizin o heyecanı hissetmeleri, hislerini bizlerle paylaşmaları hepimizi duygulandırdı ve ağlattı. Allah tüm şehitlerimize rahmet eylesin. Bugün Çanakkale Deniz Zaferinin 102. Yıldönümü. Bu ülkeyi işgal etmek için Osmanlı’nın son zamanlarında Anadolu toprakları dahil olmak üzere Osmanlının hakim olduğu coğrafyayı paylaşmak için Çanakkale’den girmeye başladılar. Ancak ecdadımız Çanakkale geçilmez dedi. 250 bin şehit verdik. Ama bilin ki 100 yıl öncesinde hesabı olanlar o hesabı unutmadılar. O hesabın peşindeler. 100 yıl önce denizden gelemeyenler, karadan giremeyenler farklı yollardan yine işgal etmeye çalıştılar. Bir kısım topraklarımızı işgal ettiler. Ancak bu birlik beraberlik içerisinde olan Anadolu coğrafyasında yaşayan bütün insanlar tek bir yumruk haline geldi. Tekrar tüm Şehitlerimize Allah’tan Rahmet diliyorum. Sizlere bizlere, hepimize Cenabı Hak sabırlar versin. İnşallah Akif’in söylediği gibi ‘Bu Millete Cenabı Hak Bir Daha İstiklal Marşı Yazdırmasın’ diyorum. Hepinize saygılar sunuyorum.’’  dedikten sonra Şehit Bekir şimşek köşesinin hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür etti.