Aydıncık Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma Vakfı  tarafından düzenlenen iftar yemeğinde İlçe Kaymakamımız Sayın Yavuz AKYOL  ilçemizde bulunan yetim,öksüz çocuklar ve Suriye’deki iç savaştan kaçan mülteci aileleri ile bir araya geldi.
 
 Kazankaya Sosyal tesislerinde düzenlenen iftar yemeğinde yetim ve öksüz çocuklarla bir araya gelen Kaymakam Sayın Yavuz  AKYOL, masaları tek tek gezerek çocuklar ve aileleri özellikle ilgilenip çocuklarla bir süre sohbet etti.

Biz Sahip Çıkarsak Onlar Yetim Olmayacak

 
 Çocuklara yakın ilgi ve alaka gösteren Kaymakam Yavuz AKYOL, böyle güzel bir iftar yemeğinde bir arada olmaktan mutlu olduklarını ifade edip bu organizsazyonun hazırlanmasında emeği geçenlere,özellikle ulaşım noktasında desteklerini esirgemeyen belediyelerimize teşekkür ettikten sonra şunları söyledi:

‘’ Kendisi de yetim olarak büyüyen Peygamber Efendimiz (S.A.V.), hiç kuşkusuz yetimler için en büyük şereftir. O’nun yetimliği, tüm yetimlerin yüreklerini ısıtacak bir teselli konumundadır. Bizlere emanet edilen ve paylaşma duygularının onlarla birlikte daha da anlam bulduğu yetim kardeşlerimizi bugün olduğu gibi her zaman soframızda ağırlamaya devam edeceğiz. Çünkü biliyoruz ki; biz bir yetime sahip çıkarsak onun adı artık yetim olmayacaktır.”

 Düzenlenen iftar yemeğinin ardından Kaymakam Yavuz AKYOL,yetim ve öksüz çocuklarımızı sadece bugün için değil her zaman hatırladıklarını vurgulayarak konuşmasına şöyle devam etti:

Devlet olarak millet olarak biriz beraberiz diyebilmek için bu iftarı tertip ettik.Öksüz ve  yetim olan kendini yalnız hissetmesin;Çünkü biz bir aileyiz.Özellikle sevgili çocuklar bu ülkenin kalkınmasında gelişmesinde yarının büyük değerleri sizler olacaksınız.Karşınıza çıkan zorluklar sizlere asla engel teşkil etmesin.Biz devlet olarak her zaman yanınızdayız.’’ Dedi.

 
Yapılan dua ve konuşmaların ardından Yetim,öksüz çocuklar ve aileleri adına düzenlenen İftar programı, Kaymakam Sayın Yavuz AKYOL ve Belediye Başkanı Sayın Ahmet KOÇAK’ın misafirlere Ametist taşından yapılan hediyelerin verilmesi ile sona erdi.

 Düzenlenen İftar proğramına; İlçe Kaymakamımız Sayın Yavuz AKYOL, İlçe Belediye Başkanı Ahmet KOÇAK, İlçe Jandarma Komutanı Mehmet ENGİN,İlçe Müftüsü Muhammed AKTAŞ, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kamil AKYOL,İl Genel Meclis Üyeleri, İlçemiz kamu kurum ve kuruluşlarının amirleri ile siyasi parti temsilcileri,İlçemizde bulunan öksüz yetim çocuklar ve aileleri katıldı.