KAYMAKAM YAVUZ AKYOL’DAN ÜÇ AYLAR VE REGAİB KANDİLİ MESAJI

 Aydıncık Kaymakamı Sayın Yavuz AKYOL, 29 Mart Çarşamba günü başlayan üç aylar ve 30 Mart Perşembe günü idrak edilecek Regaib Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

 Kaymakam Sayın Yavuz AKYOL’un mesajı şöyle:

 
 Müslümanlar için rahmet, bereket ve mağfiret ayları olan üç aylara kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Regaib Kandili ile başlayıp Kadir Gecesi ile sona eren üç aylar, Müslümanlar için adeta bir manevi hasat mevsimidir.
 Müslümanlar arasında yardımlaşma, dayanışma, hayır ve iyilik duygularının artarak yoğunlaştığı kandil gecelerinde; insanlar arasında sevgi ve hoşgörünün, kardeşlik ile birlik ve beraberliğimizin güçlenmesini diliyorum.
 Mübarek üç aylar ve içerisinde barındırdığı kandiller; insanların kalplerini yakınlaştıran, dostluk, komşuluk, akrabalık ve kardeşlik duygularını artıran, maneviyatımızın aydınlanmasına vesile olan özel ve güzel gecelerdir. Bu özel gecelerin günahlarımız için bağışlanma, hastalarımız için şifa, dertlerimiz için deva, gönüllerimiz için huzur, tüm insanlar için barışa vesile olmasını temenni ediyorum.
 Bu duygu ve düşüncelerle halkımızın mübarek üç aylarını ve Regaib Kandilini tebrik ediyor, tüm İslam alemi ve insanlığa barış ve huzur getirmesini diliyor, saygılar sunuyorum.

Yavuz AKYOL
Aydıncık Kaymakamı