Aydıncık Kaymakamı Sayın Yavuz AKYOL, Türk Polis Teşkilatının 172. kuruluş yıl dönümünü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

“Toplumun huzur ve güvenliğinin sağlanması, vatandaşın temel hak ve hürriyetlerinin korunması, kanun hâkimiyetinin ve devlet otoritesinin tesisi gibi birçok hayati görevi mesai mefhumu gözetmeksizin üstlenmiş olan Emniyet Teşkilatımızın 172. kuruluş yıl dönümünü ve 10 Nisan Polis Haftasını kutlamaktayız.
 
 Anayasa ve diğer ilgili yasalarla belirlenen bu görev ve sorumlulukları, devlet adına 10 Nisan 1845 tarihinden itibaren başarıyla yerine getiren polisimiz, özverisi ve üstün görev anlayışı ile her yaştan ve her kesimden Türk insanının gönlünde taht kurmuş, onların desteğini ve güvenini kazanmıştır.
 
  172 yıllık bilgi ve deneyimiyle büyük başarılara imza atan polis teşkilatımız, vatandaşlarımızın çekinmeden, korkmadan başvurabileceği bir güven ve huzur kapısıdır. Kahraman Türk Polisi, devletinin ve milletinin değerlerine yürekten bağlı kalarak, 15 Temmuz şenaatine karşı devletinin ve milletinin bekası için bu uğurda hiç tereddüt etmeden canını feda etmekten çekinmemiştir. Devletimiz, aziz milletimiz, istiklalimiz ve demokrasimiz için mücadele vermiştir. Bu vesileyle, görevleri başında şehit düşen kahraman polislerimize Allah'tan rahmet diliyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. Aziz milletimiz için iftihar kaynağı olan Türk Polis Teşkilatımızın 172. Kuruluş yıl dönümünü tebrik ediyor, tüm Emniyet mensuplarımıza başarılar diliyorum."

Yavuz AKYOL
Aydıncık Kaymakamı