OKUMA GÜNÜM EN MUTLU GÜNÜM PROJESİ
 
            Kaymakamımız Sayın Yavuz AKYOL, Milli Eğitim Müdürlüğü’nün başlattığı “Okuma Günüm En Mutlu Günüm” projesi kapsamında, öğrencilerle bir araya gelerek kitap okudu.
Proje kapsamında ilçedeki okullarda öğrenim gören öğrenciler her hafta belirlenen kurumları ziyaret edip kitap okuma etkinliği düzenliyor.
Öğrencilere mutlaka kitap okuma alışkanlığının kazandırılması gerektiğini belirten Kaymakamımız öğretmenlerden bu konuda duyarlı oldukları için Aydıncık ÇPAL Müdürü Mustafa BÜYÜKKÖKTEN’e ve öğrencilere teşekkür etti.
Kaymakamımız Sayın AKYOL; Türkiye’nin kalkınması için eğitimin ve kitap okumanın önemine işaret ederek, “İnsan hayatta, önce kendine güven duymalı. Daima başarılı olma tutkusu ile yaşamalıdır. Çalışkan kişinin gündeminde başarısızlık yoktur. Bir insanın sahip olduğu görüş ve düşünceleri bilgi ve kültür düzeyi kadardır. Bizim ecdadımız daima büyük düşünmüş, büyük projelere imza atmıştır. Bizler de büyüklerimize özenerek daima kendimizi geliştirmeli ve onların bıraktığı projeleri tamamlamalıyız.” dedi.